Op onze derde dag tijdens onze trip in Kenia hebben we met meerdere studenten van Manda gesproken. Een van die studenten was Christopher.
“In 2009 zat ik samen met alle kinderen en ouders van de school in de shade, de overdekte vergaderplaats op het schoolterrein. Het was Education Day, de dag waarop de sponsors het onderwijs centraal stellen. Ik zat tussen al die kinderen op de grond en zag en hoorde mr Johan vertellen over het studiebeurzenprogramma. Op dat moment wist ik het: ik wil leren!”
Inmiddels is Christopher 23 jaar oud en bijna afgestudeerd voor de Bachelor of Mathematics and Science aan de Maseno University. Daarna wil hij Teacher worden en een mastertitel halen. Tijdens ons bezoek gaf hij het aan het moeilijk te hebben, want hij heeft zijn eindexamen afgerond en heeft alles gehaald. Echter: hij heeft nog een rekening openstaan van 8.000 shilling voor schoolgeld. Als hij niet kan betalen, is er geen graduation voor hem.
Wij hebben besloten Christopher te helpen met dit laatste deel. Afgelopen week ontvingen we onderstaande foto en het heugelijke nieuws dat Christopher is afgestuurd.
Christopher, gefeliciteerd!
![](https://elimu-holland.nl/wp-content/uploads/2024/12/Christopher-afgestudeerd-682x1024.jpg)